آخرین خبرها
تاریخ ارسال خبر: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۴۸۴
خرمشهر ؛ امام جمعه خرمشهر گفت: حضور حداکثری سر صندوق های رای با هر تفکر و انگیزه، پایه های نظام را مستحکم تر می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید نبی موسوی فرد پیش از ظهر امروز در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن، از انگیزه و نیت الهی و مکتب محوری بودن انقلاب به عنوان رمز بقای انقلاب اسلامی ایران یاد کرد و افزود: تا زمانی که این شاخصه که در انقلاب اسلامی وجود داشته باشد این انقلاب پا برجا خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز مرزهای کشور گسترده شده است، اظهار کرد: امروز ما با استکبار هم مرز هستیم و خیمه گاه مرزهای ما در سایر کشورهای مسلمانان همچون عراق و سوریه گسترده شده است و اگر شهادت شهیدان مدافع حرم نیود امروز باید در مرکز کشور به جنگ با اسرائیل می پرداختیم.

موسوی فرد به حضور پرشور مردم خرمشهر در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال اشاره کرد و گفت: امروز با حضور حداکثری خود ثابت کردیم که همچنان حرف اول را می زنیم و خار چشم دشمنان هستیم.

امام جمعه خرمشهر در ادامه به بحث انتخابات اشاره و تاکید کرد: حضور حداکثری سر صندوق های رای با هر تفکر و انگیزه، از مطالبات رهبری است چرا که پایه های نظام را مستحکم تر می کند.

وی انتخابات پیش رو را دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز خواند و افزود: انتخابات مجلس خبرگان از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که پس از ۳۷ سال تمام تلاش های دشمنان خارجی و داخلی رخنه در مجلس خبرگان برای فروپاشی انقلاب است.

امام جمعه خرمشهر همچنین به انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت و با تاکید بر اینکه در انتخاب مجلس در خرمشهر هیچگونه دخالتی ندارد، ۱۰ مشخصه برای گزینش فرد اصلح را برشمرد.

موسوی فرد با بیان اینکه فرد اصلح در انتخابات باید به دنبال به کارگیری افراد مومن و متدین و انقلابی برای مشاغل مختلف باشد نه اینکه آنها را از دور خارج کند، به برشماری باید ها و نباید های یک فرد اصلح پرداخت و گفت: فرد اصلح نباید عملکرد دیگران را به نام خود مصادره کند و کار دیگر را با بنر در سطح شهر به نام خود ثبت کند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با مخاطب قرار دادن سران سه قوه و مسئولان عالی نظام اظهار کرد: مردم امروز با حضور حداکثری خود پایه های مستحکم نظام را مستحکم تر کردند و در مقابل مسئولان وظیفه دارند که مطالبات این مردم که اهمیت دادن به فرهنگ ناب اسلامی و محقق شدن قوانین اسلامی و همچنین عملی کردن مطالبات مردم است را به جا آورند.

امام جمعه خرمشهر ایجاد زمینه اشتغال را با توجه به آمار بیکاری در خرمشهر مهمترین مطالبه مردم این شهر اعلام کرد.

تاریخ ارسال خبر: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۴۸۳
اهواز ؛ بازیکن تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: بازیکنان استقلال خوزستان برای تداوم موفقیت خود در لیگ برتر فوتبال نباید دچار غرور شوند.

مهدی زبيدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متاسفانه زمانی که در اوج بودم، مصدوم شدم و برای چند ماه باید دور از میادین باشم. خوشبختانه مرحله عمل جراحی من با موفقيت به پايان رسيده و دو ماه بايد به فيزيوتراپی بپردازم تا بعد از آن، مراحل ابتدايی تمرين خود را آغاز کنم. زبیدی با اشاره به اينكه استقلال خوزستان در چند بازي اخير نتوانسته در گلزنی موفقيت بالايی داشته باشد، بیان کرد: متاسفانه به دلیل تعطيلات مداوم لیگ برتر، این مشکل برای تیم های بالای جدول به خصوص استقلال خوزستان به وجود آمده است.

وی ادامه داد: هر چند این تعطیلی به سود تیم های پائین جدول مثل فولاد خوزستان، سیاه جامگان و پدیده مشهد تمام شده ولی به هر حال باید بچه ها در هر بازی مثل نیم فصل اول خوب بازی کنند تا در پایان فصل، جایگاه مطلوب برای ما حاصل شود. این بازیکن مصدوم استقلال خوزستان درباره عملکرد تیمش در نیم فصل دوم بیان کرد: روبروی پرسپوليس مضطرب بودیم اما خوشبختانه حالا با وجود روحيه خوبی كه بچه ها با برد مقابل تیم سايپا در هفته قبل به دست آوردند احساس می كنم، روز جمعه با پيروزی از زمين خارج شوند. زبیدی در خصوص جایگاه استقلال خوزستان در پایان فصل جاری لیگ برتر باشگاه های کشور نیز گفت: هنوز هيچ چيز مشخص نيست. همیشه گفتیم هدف اصلی تیم استقلال خوزستان در این فصل کسب سهمیه آسیایی است. اگر به همین شکل بازی ها خوب پیش برود کسب سهمیه دور از دسترس نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، از سری رقابت های هفته بیستم لیگ برتر باشگاه های کشور، عصر جمعه تیم های استقلال خوزستان و تراکتورسازی تبریز از ساعت ۱۵ در ورزشگاه الغدیر اهواز به مصاف هم می روند.

تاریخ ارسال خبر: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۴۸۲
دزفول؛ فرمانده نیروی انتظامی دزفول گفت: با تلاش های شبانه روزی توانستیم عوامل حادثه گروگانگیری یک جوان دزفولي و قتل یک مرد ۵۵ ساله در باغ را شناسایی و دستگیر کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علی الهامي پیش از ظهر پنجشنبه در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مردم دزفول با حضور پرشور و نشاط خود در این راهپیمایی نشان دادند که پشتوانه عظیم و پرقدرتی برای انقلاب و نظام هستند و امیدوار هستیم این حضور پرشور در پای صندوق های رای نیز نمایان شود تا مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان نظام باشد.

وی افزود: در اواخر دی ماه بود که یک جوان ۲۷ ساله دزفولی به نام «حسن لطفی» توسط آدم ربایان به گروگان گرفته شد که ما پس از آزادی این جوان از دست گروگان ها وعده دادیم که تمام تلاش خود را در مجموعه نیروی انتظامی خواهیم کرد تا عوامل این گروگانگیری را دستگیر کنیم. روز گذشته توانستیم این دو گروگانگیر را که برادر بودند دستگیر کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی دزفول بابیان اینکه متهمان اعترافات خود را انجام داده و پرونده تکمیل شده است، ادامه داد: این دو گروگانگیر بومی شهرستان هستند.

الهامي همچنین با اشاره به قتل فرزند جوان یک متخصص چشم دزفولی در روزهای گذشته که در منزل این پزشک رخ داده بود، گفت: تمام شواهد لازم برای اين پرونده به دست آمده و تمام اعترافات مظنون دستگیر شده این پرونده نیز توسط عوامل قضایی و انتظامی تائید شده است؛ بنابراین مراحل پرونده قتل این جوان نیز در حال پیشرفت است و قطعا نتیجه نهایی ازسوی ما و مراجع قضایی در روزهای آینده اطلاع داده خواهد شد.

وی همچنین درخصوص قتل يک مرد ۵۵ ساله در باغ خود که در چندروز گذشته در شهرک بن جعفر دزفول رخ داد نیز عنوان کرد: انگیزه این قتل نيز به دلیل طمع مالی بوده که برخی عوامل دراین رابطه دستگیر شده اند و کار کارشناسی پرونده نیز در حال انجام است تا پس از اتمام به گوش مردم برسد.

امنیت انتخابات را تامین می کنیم

فرمانده نیروی انتظامی دزفول درادامه بابیان اینکه تامين امنيت و نظم صندوق های رای و مردمی که در روز انتخابات به پای صندوق ها می روند، وظیفه ما است، اظهار کرد: در این راستا پیش بینی های لازم انجام شده و اقداماتی نیز صورت پذیرفته است تا در روز هفتم اسفند با حضور مردم و تلاش نیروی انتظامی شاهد یک انتخابات با آرامش و سراسر امنیت باشیم تا مردم نیز با رای خود به افراد اصلح و مورد تایید نظام به ندای رهبری لبیک بگویند.

تاریخ ارسال خبر: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۴۸۱

برخورد سیاسی با معیشت مردم ممنوع است/دشمنی آمریکا تمام نمی شود

اهواز ؛ شهردار تهران گفت: حل مشکل اقتصادی کشور مثل حل مشکل هسته ای است اما با معیشت مردم نباید برخورد سیاسی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر قالیباف پیش از ظهر امروز در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع مردم اهواز اظهار کرد: در حوزه داخلی برای مبارزه با استکبار باید بدانیم که بیکاری جوانان، فقر در جامعه، نابرابری اجتماعی، بی عدالتی در جامعه، مشکلات اقتصادی، آسیب های اجتماعی و هر نوع ناکارآمدی بستر تحقق خواسته های دشمن می شود.

وی افزود: مشکلات اقتصادی کشور باید حل شود و نیازمند خروج از مشکلات اقتصادی برای حل مشکل معیشت جامعه و مخصوصا جوانان هستیم.

شهردار تهران تصریح کرد: اگر به هر دلیلی مشکلات اقتصادی کشور حل نشود آب در آسیاب دشمن ریختیم و بستر را برای حضور دشمن فراهم کردیم.

قالیباف با بیان اینکه حل مشکلات اقتصادی کشور یک امر ملی است، اضافه کرد: حل مشکل اقتصادی کشور مثل حل مشکل هسته ای است اما با معیشت مردم نباید برخورد سیاسی کرد و با هر سلیقه ای باید مشکل اقتصادی را مشکل مردم بدانیم و با رویکرد اقتصاد مقاومتی فقر را در جامعه از بین ببریم.

وی عنوان کرد: مبارزه با مشکلات اقتصادی کشور و حل آنها عین مبارزه با استکبار جهانی است و برای حل مشکلات اقتصادی کشور هرگز دست از آرمان های انقلاب برنمی داریم و هرگز تسلیم استکبار نمی شویم.

شهردار تهران ادامه داد: با همین روحیه مبارزه با استکبار و جهاتی و روحیه مبارزه در فضای داخلی کشور و با اثبات تلاش مضاعف در کارآمدی دین در جامعه به جوانان نشان می دهیم که در سایه اسلام و هم در بعد مادی و هم در معنوی می توانیم بهترین جامعه را داشته باشیم.

قالیباف با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان گفت: انتخابات، نماد مردمسالاری و برای سرنوشت کشور بسیار مهم حیاتی و کلیدی است و باید به کسانی رای بدهیم و کسانی را انتخاب کنیم که روحیه استکبار ستیزی و خدمت صادقانه به مردم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه با حل مشکل هسته ای هم دشمنی آمریکا با ما تمام نمی شود، گفت: هدف آمریکا این است که دست از مبارزه برداریم در حالی که ما از فرهنگ قرآنی و اهل بیت(ع) و شرایط سیاسی و منطقه ای آموخته ایم که آن چیزی که به اسلامیت جمهوری ما معنا بخشیده، مبارزه با استکبار جهانی است.

شهردار تهران یادآور شد: همه تلاش آمریکا این است که روحیه مبارزه با استکبار را از این جامعه و مسئولان بگیرد و اگر موفق شود استقلال، اسلامیت و آزادی را از ما خواهد گرفت و اینجا مرز تفکيک بین انقلاب و ضد انقلاب است.

قالیباف بیان کرد: مهمترین دستاورد انقلاب، استقلال کشور و ملت است و اسلامیت در جامعه و قدرت سياسي این نظام مقدس بر اساس اسلام و ولایت مستقر شده است.

تاریخ ارسال خبر: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۴۸۰

استقلال خوزستان با ۲ غایب به مصاف تراکتورسازی می رود

اهواز ؛ مربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: روح الله سيف الهی و ميثم دورقی دو غايب استقلال خوزستان برابر تراكتور سازی تبريز هستند.

سیروس پور موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر به شرایط روحی و روانی تیمش قبل از بازی با تراكتورسازی اشاره كرد و افزود: با وجود اینكه فاصله بازی های لیگ برتر این روزها بسیار به هم نزدیك است اما خوشبختانه بازیكنان ما از شرایط روحی و روانی خوب برخوردار هستند.

وی افزود: با نتیجه خوبی که تیم ما در بازی هفته قبل در مصاف به تیم فوتبال ساپیا كسب کرد؛ این امید را به هواداران می هم تا برابر تراكتورسازی یك نتیجه خوب برای ما رقم بخورد.

پورموسوی با بیان اینكه انتظار کسب چنین جایگاهی در جدول رده بندی از سوی تیم استقلال خوزستان را قبل از آغاز لیگ برتر نمی داد، گفت: قبل از آغاز رقابت های لیگ برتر به دنبال کسب رتبه تک رقمی در لیگ برتر بودیم ولی امروز در صدر جدول برای قهرمانی می جنگیم.

مربی تیم فوتبال استقلال خوزستان درباره بازی جمعه این در برابر تراکتورسازی به حضور هواداران به منظور بالا بردن روحیه تیم خود اشاره كرد و افزود: به دلیل اینكه بازی رایگان اعلام شده، امیدوار هستیم هواداران خوب خوزستان مثل بازی گذشته در بازی با سپاهان و فولاد تیم خود را تنها نگذارند.

پورموسوی تصریح کرد: بازیکنان ما برای ارائه یک بازی بسیار خوب در برابر حریف از آمادگی بالایی برخوردار هستند و تنها روح الله سیف الهی و میثم دورقی دو غایب ما در این بازی خواهند بود.

به گزارش خبرنگار مهر، از سری رقابت های هفته بیستم لیگ برتر باشگاه های کشور، عصر جمعه تیم های استقلال خوزستان و تراکتورسازی تبریز از ساعت ۱۵ در ورزشگاه الغدیر اهواز به مصاف هم می روند.

تاریخ ارسال خبر: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۴۷۹

خوزستانی‌ها همیشه هستند؛ چه با ماسک چه با چتر

اهواز ؛ امروز در هوای بارانی شهرهای مختلف خوزستان، مردم خانه نشین نشدند و حضوری باشکوه و با طراوات در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال داشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، گرد و غبار شدید، مردم خوزستان را در راهپیمایی قبلی خانه نشین نکرد و امروز هم بارش باران مانع از حضور باشکوه مردم خوزستان در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشد.

خوزستانی ها با همان صلابت راهپیمایی قبلی، امروز نیز در خیابان ها حاضر شده بودند. تنها فرق این دو راهپیمایی در چتر و ماسک بود. در راهپیمایی قبلی، مردم در گرد و غبار شدید، ماسک به دهان زده بودند و امروز زیر بارش رحمت الهی چتر به دست گرفته بودند. خوزستانی همیشه هستند چه آن هشت سال که جنگی بر آنها تحمیل شد و جانانه در برابر سیل هجوم بی رحمانه دشمن تا پای جان ایستادند چه امروز که باران و گرد و غبار هم مانع از دفاع آنها از آرمان های بلند انقلاب اسلامی نشد.

امروز اغلب شهرهای خوزستان شاهد بارش باران بود ولی قطرات باران جایی به زمین پیدا نمی کردند و بر سر مردم نجیب خوزستان فرو آمدند تا مردم در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد نزول رحمت الهی باشند. باران و انقلاب هر دو رحمت الهی بودند که امروز خوزستانی ها بابت هر دو رحمت از خدا تشکر کردند آن هم با حضور باشکوهشان.

در راهپیمایی امروز مثل همیشه این عشایر بودند که حرف اول و آخر را می زدند و در کنار مردم شهرهای مختلف خوزستان، با صدای رسا شعار می دادند. عشایر غیور عرب، بختیاری و قشقایی با لباس‌های محلی خود در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن حضور یافتند و شور و شعور انقلابی خود را بار دیگر به رخ جهانیان کشیدند.

اغلب نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری امروز در کنار مردم در راهپیمایی حضور داشتند تا نشان دهند قرار است مجالسی انقلابی را تشکل دهند.

نکته جالب توجه امروز حضور برخی نامزدهای انتخاباتی مجلس و خبرگان رهبری در کنار صفوف به هم پیوسته مردم بود که از سوی مراجع مختلف برای حضور در انتخابات تائید نشده بودند ولی بازهم با حضورشان نشان دادند، پای این انقلاب ایستاده اند.

عبور راهپیمایان اهوازی از روی پل سردار سرلشکر شهید سید محمدحسین علم‌الهدی (پل چهارم) که بر روی رودخانه کارون است جلوه‌ای ویژه به روز ۲۲ بهمن امسال داد و امسال هوای بارانی اهواز جلوه ای دو چندان به حرکت مردم روی این پل داده بود.

از شهرهای مختلف خوزستان هم خبر می رسد با وجود بارش باران در اغلب شهرهای خوزستان ولی مردم حضوری بی مثال در راهپیمایی ۲۲ بهمن شهرها و بخش های خود داشتند.

سخنرانی اصلی مراسم در اهواز، محمدباقر قالیباف شهردار تهران است ولی قبل از وی شمس الدین شرف الدین قائم مقام مجمع علمای شیعه یمن به سخنرانی در مورد شرایط کشور یمن و تاثیر انقلاب اسلامی بر سایر کشورهای اسلامی کرد.

تاریخ ارسال خبر: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۴۷۸

۲ مجموعه ورزشی و یک پارک در آبادان بهره برداری شد

آبادان؛ به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور مسئولان استانی، محلی و مردم، دو مجموعه ورزشی ؛ تفریحی و یک پارک در آبادان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، شهردار آبادان شامگاه چهارشنبه در آئین بهره برداری از این پروژه ها گفت: پارک تفریحی منازل صدا و سیما در زمینی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع و با صرف اعتباری معادل ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات جاری شهرداری احداث و به بهره برداری رسیده است.

محمود رضا شیرازی با بیان اینکه دو سال پیش شرکت پالایش نفت آبادان چهار هزار منزل از منازل شرکت نفتی را به شهرداری واگذار کرد، افزود: تخریب زیرساختهای ناشی از فرسودگی سالهای گذشته در اثر جنگ و پس از آن در دوران بازسازی که به طور کامل به انجام نرسید سبب شده تا این بخشها شرایط مناسبی نداشته باشند و از این بابت ضمن اظهار شرمندگی از مردم از صبر و حوصله آنان قدردانی می کنم.

وی اظهار کرد: شهرداری و شورا موضوع بازسازی این اماکن را در دستور کار خود قرار داده است تا با احیای این فضاها بتوانیم خدمتی به مردم کرده باشیم.

شیرازی تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد از ساخت و سازهای شهری آبادان کاهش یافته است. ضمن آنکه عوارض آلایندگی نیز به دلیل عدم توانمندی وزارت نفت، پرداخت نشده است.

وی یادآور شد: مجموعه ورزشی تفریحی ایستگاه ۱۱ آبادان نیز در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع و صرف اعتباری معادل یک میلیارد ریال احداث شده است.

شهردار آبادان در خصوص مجموعه ورزشی تفریحی ایستگاه هشت آبادان نیز گفت: این مجموعه در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع و با هزینه کردن شش میلیارد ریال احداث و بهره برداری شد.

به گفته شیرازی، برای ساخت این مجموعه ها اقداماتی همچون خاکبرداری، خاک ریزی، زیرسازی، کفپوش گذاری، آسفالت، فضای سبز، رنگ آمیزی، لوله گذاری، نورپردازی و زهکشی انجام و یک ست ورزشی، بازی پلی اتیلن، مبلمان پارکی و آلاچیق در آنها نصب شده است.

معاون عمرانی استانداری خوزستان نیز در آئین بهره برداری از این پروژه ها گفت: ایجاد بوستانهای محلی و فضای فرهنگی ؛ ورزشی در آبادان که ظرفیتهای بسیار خوبی را نیز دارد، جزو وظایف ذاتی ما است.

احمد سیاحی افزود: انصافا شهرداری آبادان در شهر مجموعه های فرهنگی ورزشی بسیار خوبی را ایجاد کرده و این را می توان در چهره شاد تک تک افراد این محلات که اکنون نیز حضور دارند، دید.

وی با بیان اینکه ایجاد مکانهای تفریحی و رفاهی برای شهروندان جزو الزامات اولیه کار دستگاه های اجرایی و به ویژه شهرداری ها است، اظهار کرد: هم گامی شهرداری و شورای اسلامی شهر آبادان در جهت اجرای تصممیات دولت تدبیر و امید در جهت عمران و آبادانی شهر قابل تقدیر است.

تاریخ ارسال خبر: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۴۷۷

دبستان ۱۰ کلاسه مسکن مهر آبادان افتتاح شد

آبادان؛ به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی دبستان دخترانه ۱۰ کلاسه مسکن مهر آبادان با حضور مسئولان استانی و محلی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل اداره کل نوسازی استان خوزستان شامگاه چهارشنبه در این آئین گفت: دبستان دخترانه ۱۰ کلاسه سینا در زمینی به مساحت چهار هزار و ۶۹۰ متر مربع و با زیر بنای هزار و ۵۲۸ متر مربع احداث شده است.

رضا رضایی افزود: این مدرسه ظرفیت پذیرش ۳۰۰ دانش اموز را دارد و برای ساخت آن دو میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی اظهار کرد: در دهه فجر انقلاب اسلامی امسال، ۳۹ فضای آموزشی با ۲۸۰ کلاس درس با وسعت ۴۱ هزار مترمربع به طور مجموع و صرف اعتباری معادل ۳۷ میلیارد تومان در سطح استان خوزستان احداث و به بهره برداری رسید.

رضایی با اشاره به اینکه تعدادی مدرسه خیرساز نیز کلنگ زنی شده، تصریح کرد: با وجود تمامی تنگناهای موجود، اقدامات خوبی در زمینه ساخت مدارس در سطح استان انجام شده بطوری که در زمان حاضر بیش از ۳۰۰ مدرسه در دست ساخت داریم.

مدیرکل اداره کل نوسازی مدارس استان خوزستان گفت: خوزستان رتبه نخست را در تعهد خیران مدرسه ساز در سطح کشور کسب کرده است.

رضایی افزود: ۹۴ میلیارد تومان تعهد خیرین مدرسه ساز خوزستان بوده که به انجام رسیده است.

به گفته وی تهران پس از خوزستان رتبه دوم را در این عرصه دارد.

فرماندار آبادان نیز در ادامه این آئین با اشاره به اینکه کارهایی در قالب مجاهدتهای خاموش توسط دستگاه های مختلف انجام شده است، گفت: خداوند را شاکریم که وعده های روحانی چه درعرصه سیاست خارجی و نظام بین المللی و چه در حوزه داخلی یکی پس از دیگری در حال به بار نشستن است.

عزیزاله شهبازی افزود: افزوده شدن تعداد نامزدهای انتخابی در آبادان از ۱۵ نفر در سال ۹۰ به ۵۴ نفر از گروه ها، اقشار و جناحهای مختلف در سال جاری نشان از حس مسئولیت پذیری مردم و امید و آینده ای نیک برای آبادان دارد.

فرماندار آبادان یادآور شد: یکی از سیاستهای دولت روحانی به رغم مشکلاتی که مسکن مهر در کشور داشت، بایستی اقدامات موثری در خصوص اتمام و بهره برداری از آنان به انجام برسد به همین دلیل وظیفه داریم که از امکانات محلی، استانی و ملی این خانه ها را هرچه سریعتر تمام و در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

شهبازی گفت: مقرر شد تا آن بخش از منازلی که هیچ عضوی ندارند به آنانی که با آورده پائین متقاضی در مسکن مهرهستند تکمیل و واگذار شود.

وی افزود: در زمان حاضر در آبادان سه هزار و ۷۱ واحد مسکن مهر در آبادان هیچ عضوی ندارند به همین دلیل قرار است تا با استفاده از امکانات موجود هرچه سریعتر این منازل ساخته و تحویل مردم شود.

شهبازی اظهار کرد: کار ساخت دو خانه بهداشت، دو مسجد و مجتمع تجاری در مسکن مهر شهرستان از جمله اقدامات در شرف انجام است.

تاریخ ارسال خبر: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۴۷۶

مشکلات هنوز آبادان و خرمشهر را رها نکرده اند

آبادان ؛ معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: با گذشت سال‌ها از پایان جنگ، هنوز مشکلات بی شمار این جنگ شهرهای آبادان و خرمشهر را رها نکرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد سیاحی شامگاه چهارشنبه در آئین بهره برداری از چند پروژه آموزشی، ورزشی و تفریحی در آبادان با اشاره به افتتاح ۶۸۷ پروژه با اعتباری بالغ بر هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار در سطح استان خوزستان در دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: اینها حداقل پروژه هایی است که دولت تدبیر و امید امسال تقدیم مردم خوزستان کرده است.

سیاحی، وضعیت و جایگاه استان خوزستان را در پسابرجام این چنین توصیف کرد: به اعتقاد من یک رشد قابل قبولی را کشور و از جمله خوزستان از نظر اقتصادی و ایجاد زیرساختهای بهتر و مناسب تر با همه کارهایی که تاکنون انجام شده را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه رونق اقتصادی در جایی محقق می شود که زمینه و بستر کار اقتصادی مهیا باشد، تصریح کرد: خوزستان استانی است که به عنوان پایتخت اقتصادی کشور به حساب می آید، با محلوظ کردن نفت و درآمد حاصل از آن ارز نفتی، خوزستان رتبه نخست را در اقتصاد کشور دارد.

سیاحی یادآور شد: چنانچه نفت را نیز حذف کنیم با توجه به وجود بنادر، پایانه ها، صنایع فولاد، پتروشیمی، سدها و منابعی که در رابطه با انرژی پاک استحصال می شود خوزستان رتبه چهارم را در کشور خواهد داشت که این رتبه بسیار قابل قبولی است.

معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: اینکه یک تیم هسته ای رفتند و مذاکراتی را انجام دادند و ایستادگی کردند، این نوع از مذاکرات ادبیات مذاکره ای جدیدی را در دنیا ایجاد کرده است، مذاکراتی که با هدایت مقام معظم رهبری، توکل بر خداوند، ایستادگی ملت و دیپلماسی خوب دولت نتیجه اش آنکه ادبیات ظریف به عنوان وزیر امور خارجه کشورمان را به دنبال دارد آنکه «هیچوقت یک ایرانی را تهدید نکنید» و این بسیار ارزشمند است.

وی تصریح کرد: باید از فرصت پیش آمده استفاده کنیم، مردم ما آنقدر شایسته و بزرگوارند که از بهترین هواپیماها بایستی استفاده کنند. با همه اقداماتی که مسئولان در دوره های قبلی داشتند مردم ما این دلهره و نگرانی را دارند که نکند سانحه هوایی رخ دهد، چرا نباید از تمام تاسیسات ریلی و تجهیزات به روز الکترونیکی دنیا استفاده کنیم؟ دنیا اگر پیشرفت کرده با همین شرایط است اما اینها الزامات خودش را دارد و این الزامات چیزی جز حفظ الزامات نظام، شاخصهای رهبری و خطوط قرمز آن نیست.

معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: آینده بسیار روشنی برای کشور و استان خوزستان دیده می شود، روزی نیست که نخست وزیر و یا یکی از مقامات بلند پایه کشورها به ایران نیایند. هفته آینده قرار است تا دو وزیر نیز در مباحث نفتی به خوزستان سفر کنند.

سیاحی افزود: خوزستان قلب تپنده کشور است، نبض کشور با خوزستان می زند و اگر چالشی در این استان ایجاد شود تاثیرات آن بر کل کشور است.

وی اظهار کرد: شهرهای آبادان و خرمشهر جایگاه ویژه ای را درکشور و استان خوزستان دارا هستند. با توجه به افزایش ظرفیت‌ها و رشد اقتصادی، روند رو به رشد حل مشکلات را برای این دو شهر پیش بینی می کنیم.

سیاحی تصریح کرد: ایجاد فضاهای مناسب آموزشی و بالا بردن سرانه آموزشی و البته کیفیت کاری بسیار مهم است و می توانیم در این عرصه شاهد تحول باشیم.

وی یادآور شد: هنوز مشکلات ناشی از هشت سال جنگ تحمیلی و سال های بعد از آن دست از سر این دو شهر برنداشته اما به طور قطع با اقدامات قابل انجام مسائل و مشکلات این دو شهر نیز کاهش می یابند.

تاریخ ارسال خبر: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۷۴۷۵

حضور ۳۱ استان کشور در نمایشگاه دوازدهم/ ثبت ملی ۲۹ اثر صنایع دستی

اهواز ـ معاون مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: در دوازدهمین نمایشگاه صنایع دستی کشور که در خوزستان‌ برگزار می‌شود، ۳۱ استان در ۲۲۰ غرفه شرکت دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، نسرین غزنوی عصر چهارشنبه در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه صنایع دستی ایران در محل نمایشگاه بین المللی اهواز اظهار کرد: این نمایشگاه با هدف توسعه و ترویج صنایع دستی و حمایت از صنعتگران برگزار شده است.

وی افزود: در این نمایشگاه ۳۱ استان کشور در بیش از ۲۲۰ غرفه حضور دارند.

معاون مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان تصریح کرد: ۲۹ اثر صنایع دستی خوزستان که امسال ثبت ملی شده در این نمایشگاه عرضه شده اند. البته یکی از این آثار ثبت ملی شده به دلیل شرکت در نمایشگاه صنایع دستی تهران که همزمان با این نمایشگاه است، غیبت دارد.

غزنوی بیان کرد: قطعا برای نمایشگاه هایی که در کشور برگزار می شود به ویژه نمایشگاه های نوروزی صنعتگران و غرفه داران نمونه برای حضور انتخاب و آثارشان نمایش داده می شود.

وی عنوان کرد: در کنار این نمایشگاه جشنواره اقوام را داریم که توسط بخش خصوصی برگزار و اقوام خوزستانی و سایر استان ها نیز در آن حضور دارند.