آخرین خبرها
تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۴۲۹۹
اهوازـ مدیر عامل شرکت فولاد اکسین گفت: محیط زیست یکی از الزامات این شر کت است و در حال حاضر حدود ۲۰ هکتار فضای سبز داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، قنواتی ظهر چهارشنبه در نشست خبری با تبریک سالروز صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: خوشبختانه صنعتگران با وجود همه مشکلات و ناملایمات توانستند در حد ظرفیت خود تولیدات را انجام داده و وارد بازار داخلی و خارجی کنند.

وی نامگذاری روز صنعت و اختصاص هفته ای به این امر به منظور ارائه نظرات، بررسی چالش ها و مشکلات اجرایی، بیان خواسته ها و همچنین مطالبات به مسئولان این عرصه است.

وی افزود: در حال حاضر این توقع وارد است که با وجود تلاش های صورت گرفته توسط دولت در خصوص رفع موانع تولید اما این موانع باید با سرعت و جدیت بیشتری برداشته شود.

وی افزود: اگر قانونی وضع می شود باید در کنار آن کارگروهی را تشکیل دهند که اثر بخشی آن قانون را بررسی کند.

قنواتی بیان کرد:‌ سرمایه گذاری به معنای سودآوری است که آن هم وقتی کم شد باید درمان شده، وقتی به صفر رسید بستری و اگر به زیان رسید باید جراحی شود و لذا شاید صنعتی که به جراحی برسد نتواند زنده بماند و تعطیل شود.

وی با بیان اینکه ۱۷ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور و بیش از ۳۳ درصد اشتغال کل کشور در حوزه صنعت است افزود: به عنوان یکی از حوزه هایی که می تواند سیاست های اقتصاد مقاومتی را محقق کند برای افزایش سهم صنعت در تولید ناخالص داخلی نیاز به یک همدلی و همزبانی در این حوزه داریم.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین یادآور شد: خوشبختانه با اتکا به توان داخلی و عدم توجه به اثرات تحریم و توکل به خدا و اعتماد به نفس نیروهای جوان کشور، در بخش تولید در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ تقریبا ۲۰ درصد و در سه ماهه اول امسال هم نسبت به سال گذشته ۶ درصد رشد داشتیم.

وی افزود: هدفگذاری شر کت برای سال جاری تغییر تر کیبات تولید و افزایش ۱۰ درصدی تولیدات است.

قنواتی تأکید کرد:‌ نسبت به پارسال ۳۱ درصد رشد تولید محصولات، با ارزش افزوده بالا داشتیم که عمده آنها محصولات جدید بودند.

وی گفت: برای ساخت لوله انتقال نفت و گاز در سال ۹۳ به تمامی نیازهای قطعاتی دست اندرکاران نفت و گاز رسیدیم و خیلی نیاز نیست آنجا که تولیدات داخلی داریم نسبت به واردات اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: فولاد اکسین سالانه می تواند یک میلیارد دلار صرفه جویی ارزی داشته باشد و لذا باید از تولید داخل حمایت شده و مانع واردات شویم ولی متاسفانه در حال حاضر تعرفه های مناسبی برای جلوگیری از واردات نداریم و برای همین هم واردات در بازار کشور توجیه دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین گفت: بهای تمام شده اکثر تولیدات صنعتی با اثرات تحریم بالا می رود و اگر می خواهیم با چین، روسیه، تر کیه و هند مقابله کنیم باید تعرفه هایمان مناسب باشد.

وی گفت: وضع تعرفه در کشور ما چند ماه طول می کشد ولی در کشورهای دیگر روزانه تعرفه های ایران را رصد کرده و تعرفه خود را کمتر از ما اعلام می کنند.

قنواتی تصریح کرد: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به سمت بومی سازی قطعات رفته و ۶۱ قطعه استراتژیک که وزن یکی از آنها به تنهایی ۶۰ تن بود را طراحی و ساخت آن را نیز بومی کردیم.

وی افزود:‌ تجهیزات نوردی بسیار پیچیده و پیشرفته ای داریم و امسال هم برای بومی سازی سایر قطعات برنامه ریزی کرده و اعلام کردیم که حتی اگر قیمت مشابه خارجی هم بالا باشد آن را می خریم به شرط اینکه تولید داخل باشد و برای ساخت داخل هم سرمایه گذاری های لازم را انجام می دهیم. باید به صنایع اعتماد کرده و به تولید داخل اعتماد کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین بیان کرد: محصولات تولید شده در اکسین هم از کیفیت بالاتری برخوردار است و هم نرخ آنها قابل رقابت است.

وی گفت: ورق هادو کس یا ضد سایش که قیمت خارجی آن چهار دلار بوده را تولید کرده و به آنها اعلام کردیم که با قیمت ۲.۵ دلار می فروشیم در حالی که کیفیت بالاتری هم دارد.

قنواتی عنوان کرد:‌ در خصوص انعقاد و فروش ۳۰۰ هزار تن ورق عریض به ارزش ۷۰۰ میلیارد تومان که قبلا از خارج وارد می شد با یکی از شر کت های لوله سازی به نام صفا در ساوه رایزنی کردیم که در صورت رسیدن به توافق تولید را شروع می کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه نفت و گاز نیز مصرف سالیانه پروژه ها حدود یک میلیون تن ورق عریض در سال است که ظرفیت ما یک میلیون و ۵۰ هزار تن است که ۷۸۳ هزار تن تولید داشتیم.

وی افزود: ماموریت ما برای تولید داخل است ولی اگر بخواهیم صادرات کنیم هم این ظرفیت را داریم. میزان تولید ما ۸۵۰ هزار تن پیش بینی شده و تا ۹۰۰ هزار تا هم می رسد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین با اشاره به اینکه خوشبختانه همه محصولات ما تحت استاندارد API آمریکا هستند، گفت: با شر کت چدن سازان غلطک کاری اصفهان قرارداد بسته و غلطک کاری ۵۰ تن را تولید کردیم.

قنواتی اضافه کرد:‌ در خصوص خط لوله انتقال نفت اهواز ـ گناوه در سال ۹۲ قراردادی با مناطق نفت خیز بستیم ولی تا کنون با وجود پیگیری های فراوان هنوز انجام نشده است.

وی ادامه داد: ما خود را رفع تحریم آماده کرده ایم تا اثرات آن کمتر روی ما تاثیر بگذارد چون ممکن است واردات بیشتر شده و این تهدیدی برای اشتغال خواهد بود.

وی تأکید کرد:‌ افزایش تولید به معنای افزایش نیرو است و سال گذشته به صورت پیمانکاری توانستیم ۱۰۰ نفر جذب نیرو داشته باشیم که در حال حاضر تعداد پرسنل ما ۹۵۰ نفر است.

قنواتی بیان کرد: ۶۵ درصد نیروها تحصیلات دانشگاهی دارند و میانگین سنی کار کنان نیز ۳۳ سال است که می توان گفت جوانترین شر کت فولادی در کشور هستیم.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین گفت:‌ هیچ نیروی غیربومی و حتی یک پیمانکار و یا یک ریال حساب خارج از استان در این شر کت نداریم و قرارداد بیمه خود را نیز با وجود اینکه در تهران قیمت پایین تری دارد در خود استان منعقد کرده ایم.

وی یادآور شد: هیچ بدهی نداریم و ماهانه ۱۲۰ میلیارد تومان درآمد داریم که در سال هزار و ۴۰۰ تا هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان می شود که برای امسال هزار و ۷۰۰ تومان را پیش بینی کرده ایم.

قنواتی یادآور شد:‌ فولاد مبارکه و کاویان رقبای ما در بازار داخلی هستند و به خاطر دقتی که در تولید داریم سال گذشته هر چه که تولید داشتیم را فروختیم. البته درایت در مدیریت، بررسی در بازار و شناسایی مصرف کننده نهایی نیز در موفقیت ما تأثیر داشت.

وی با تأکید بر پیگیری طرح توسعه فولاد اکسین گفت: سال ۹۲ و ۹۳ حدود ۶۰ درصد افزایش مشتری محصولات داشته و ۵۳ درصد هم افزایش فروش در پروژه ها را داشتیم و همچنین تا آخر امسال شرایط ورود به بورس برای این شرکت مهیا می شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین در پایان گفت: بعد از صنعت هسته ای کشنده ترین صنعت در واقع گاز است ولی در این شر کت آخرین تکنولوژی های نورد دنیا رعایت می شود و قبل از اینکه به قیمت فکر کنیم به مسئله کیفیت و محیط زیست فکر می کنیم.

وی گفت: با وجود اینکه کشور در مصرف انرژی زیر استانداردهای جهان بوده ولی محیط زیست یکی از الزامات این شرکت است و در حال حاضر حدود ۲۰ هکتار فضای سبز داریم.

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۴۲۹۸

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، عزیز قنواتی امروز در نشست خبری اظهار داشت: مذاکرات فروش ورق عریض به وزن 300 هزار تن به شرکت لوله سازی صفا در حال نهایی شدن است.

وی با بیان اینکه در کشور 3 واحد لوله سازی وجود دارد، گفت: امیدواریم مواد اولیه ساخت این تعداد ورق عریض به موقع تأمین شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با بیان اینکه نیاز پروژه های نفت و گاز به لوله سالانه یک میلیون تن است، عنوان کرد: در شرکت فولاد اکسین خوزستان سالانه یک میلیون و 50 هزار تن لوله تولید می شود.

وی افزود: توانمندی های شرکت فولاد اکسین خوزستان به مسئولان صنایع نفتی ارائه شده و 10 شرکت نفت و گاز کشور این توانمندی را تأئید کرده اند و با این شرایط واردات لوله به کشور معنی ندارد.

قنواتی با اشاره به واردات ورق عریض به ارش 2 میلیارد دلار در سال گذشته بیان کرد: با نگاه به تولید داخلی می توانستیم در سال گذشته با صرفه با تأمین نیاز صنایع نفت و گاز یک میلیارد دلار ارز اوری داشته باشیم.

وی با تأکید براینکه باید از تولیدات داخلی حمایت کرد، اظهار داشت: برای ارتقای شاخص های تولید داخلی باید عزم ملی ایجاد شود و کیفیت تولیدات داخلی نسبت به تولیدات خارجی را اثبات کرد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با بیان اینکه کیفیت تولیدات این شرکت نسبت به شرکت های مشابه خارجی بالاتر است، گفت: قیمت تمام شده محصولات شرکت فولاد اکسین با قیمت شرکت های خارجی برابری می کند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 783 هزار تن ورق فولادی در شرکت فولاد اکسین خوزستان تولید شد، عنوان کرد: هدف امسال این شرکت تولید 850 هزار تن ورق فولادی بوده اما پیش بینی ما دستیابی به تولید 900 هزار تن ورق فولادی است.

انتهای پیام/ ب

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۴۲۹۷

عبدالرحیم حسینی فر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، اظهار داشت: زندگی شهدای دزفولی تبدیل به کتاب می شود.

وی با بیان اینکه در این کتاب ها زندگی هر شهید به صورت کامل بررسی می شود، گفت: در مرحله نخست همه هم رزمان، اعضای خانواده و دوستان شهید شناسایی می شوند و پس از ان این خاطرات در قالب یک کتاب منتشر می شود.

مدیرگروه روایت گران شهدای دزفول بیان کرد: پس از این کتاب معرفی یک شهید منتشر شد، یادواره آن شهید بزگروار برگزار می شود تا بتوان شخصیت شهید را برای همگان معرفی کرد.

وی افزود: بهار امسال کتاب کسی به او التماس دعا هم نگفت درباره زندگی شهید محمد حسین کرم عنایت منتشر شد.

حسینی فرعنوان کرد: تحقیق برای جمع آوری اسناد و خاطرات شهید عنایت و بررسی همه ابعاد زندگی این شهید یک سال و نیم زمان برد و 2 هزار نسخه این کتاب 25 روز پس از انتشار به فروش رسید.

وی اظهار داشت: مقدمه و نتیجه گیری این کتاب را حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسن خسرو پناه، امام جمعه موقت دزفول و هم رزم شهید نوشته است.

انتهای پیام/

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۴۲۹۶

سومین دو سالانه عکس سراسری بسیج خوزستان شهریور ماه امسال برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سومین دو سالانه عکس سراسری بسیج خوزستان با موضوع زندگی ایرانی اسلامی و فعالیت های فردی و اجتماعی بسیجیان شهریور ماه امسال در اهواز برگزار می شود.

کمال الدین شاهرخ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت های هنری، تلاش برای معرفی ارزش ها و آرمان های اسلامی، ارتقای ارتباط میان هنرمندان عکاس در سراسر کشور، تلاش برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی، استعدادیابی از میان جوانان و حفظ انسجام هنرمندان عکاس بسیجی عنوان کرد.

وی افزود: آخرین مهلت ارسال آثار در این فراخوان 25 مرداد ماه امسال است که این آثار در تاریخ یکم شهریورماه امسال مورد ارزیابی داوران قرار خواهد گرفت.

دبیر اجرایی عکس سراسری بسیج خوزستان گفت: افتتاح نمایشگاه و اهدای جوایز در تاریخ 31 شهریور ماه امسال انجام خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: اعضای داوری متشکل از دو نفر از منتخبان استان خوزستان و یک نفر به نمایندگی از انجمن عکاسان بسیج استان خوزستان خواهد بود.

شاهرخ اظهار داشت: درهر موضوع 20 اثر پذیرفته خواهد شد که در مجموع موضوعات این جشنواره 40 اثر نهایی می شود.

وی با اشاره به جوایز نفرات برتر گفت: به هر کدام از نفر 3 برگزیده در هر موضوع لوح تقدیر و مبلغ 500 هزار تومان اهدا می شود.

انتهای پیام/ ب

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۴۲۹۵

آتش‌سوزی نخل‌های اروندکنار عمدی نبود

اروندکنار ؛ سرپرست بخشداری اروندکنار گفت: آتش‌سوزی نخل‌های روستایی در اروندکنار عمدی نبود و علت آن هرس نشدن نخل‌ها و علف‌های هرز بود.رضا شاوردی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در رابطه با آتش‌سوزی نخل های باغ روستای مطری اروندکنار در آخرین بررسی‌هایی که طبق گزارش آتش‌نشانی و نیروی انتظامی بخش اروندکنار انجام دادیم، آتش‌سوزی نخل ها در ساعت ۱۱ صبح یکشنبه هفتم تیر آغاز و ساعت ۱۲:۲۰ دهیار روستا به آتش‌نشانی اطلاع می‌دهد.

وی افزود: سپس آتش‌نشانی با گروهی ۱۸ نفره، سه خودروی آتش‌نشانی و یک تانکر آب، عازم محل می‌شوند و سپس اقدام به اطفای حریق می‌کنند.

سرپرست بخشداری اروندکنار، هرس نشدن درختان نخل و علف‌های هرز خشکیده را از عوامل آتش‌سوزی نخل های اروندکنار عنوان کرد و توضیح داد: طوفان شدید و گرمای بالا نیز در این آتش‌سوزی تأثیر داشته است، آتش‌سوزی کمتر از یک هکتار بود.

شاوردی ادامه داد: به علت پراکندگی آتش در چند نقطه تا ساعت ۱۷:۲۶ دقیقه حریق ادامه داشته و سپس مهار می شود.

وی با اشاره به شایعات مطرح‌شده در شبکه‌های مجازی و برخی‌ سایت‌ها تأکید کرد: طی روزهای گذشته اظهارنظرهایی مبنی بر عمدی بودن آتش‌سوزی مطرح‌شده است که این اخبار را قویا تکذیب می‌کنم.

سرپرست بخشداری اروندکنار تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های نیروی انتظامی، عوامل انسانی در این آتش‌سوزی تأثیری نداشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، اروندکنار در۵۰ کیلومتری جنوب شهر آبادان قرار گرفته ‌و دارای ذخایر نفتی است. این شهر بندری، دارای اسکله و امکانات بارگیری لنج‌های کوچک است. اروندکنار در انتهای جزیره آبادان واقع‌شده و آخرین بندر ایران در کرانه اروندرود است و پیش از آن، بندر خسروآباد قرار دارد.

مهم‌ترین محصول کشاورزی اروندکنار خرما است و دارای انواع سبزی‌ها و صیفی‌جات نیز است. مردم این شهر علاوه بر کشاورزی به کار صیادی نیز مشغول هستند و از مهم‌ترین انواع ماهی قابل صید آن می‌توان به صبور، بیاح و چندال اشاره کرد.

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۴۲۹۴

همایش راهکارهای جذب توریسم در منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود

آبادان؛ عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان از برگزاری همایش بین‌المللی راهکارهای جذب توریسم و ایجاد جاذبه‌های صنعت گردشگری در منطقه آزاد اروند خبر داد.غلامحسین غلامعلیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تلاش در راستای ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های هنری و پرورش استعدادهای هنری جوانان بومی آبادان همواره از دغدغه‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند بوده است.

وی با اشاره به نشست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان با مدیر هنری سازمان منطقه آزاد اروند افزود: طی روز‌های گذشته نشستی با مدیر هنری سازمان منطقه آزاد اروند داشتیم که موضوع تشکیل گروه‌های آماتور، حمایت از آنها و ارتقای توانمندی‌های هنری هنرمندان بومی بررسی شد.

عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان تأکید کرد: در این جلسه مقرر شد با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند، اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی آبادان و شرکت پالایش نفت آبادان، همایشی بین‌المللی با موضوع راهکارهای جذب توریسم و ایجاد جاذبه‌های صنعت گردشگری در منطقه آزاد اروند برگزار شود.

غلامعلیان در ادامه جذب گردشگر و رونق صنعت توریسم را از زیرساخت‌های مهم نظام اقتصادی دانست و گفت: منطقه ویژه اقتصادی اروند جایگاه مناسبی برای جذب توریسم است و چنانچه این ظرفیت‌ها دیده شود زمینه جهش و رونق اقتصادی در این منطقه فراهم می‌شود.

وی با اشاره به شناورهای فرسوده آبادان تصریح کرد: احیای شناورهای فرسوده یکی از پتانسیل‌های آبادان است، به شکلی که می‌توان از آنها به‌عنوان لنج‌های تفریحی، کافی‌شاپ و اسکله ماهیگیری استفاده شود.

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۴۲۹۳

کشاورزی اهواز با خرید تجهیزات مناسب رونق می‌گیرد

اهواز ؛ مدیر جهاد کشاورزی اهواز گفت: کشاورزی اهواز با تخصیص اعتبارات ویژه برای خرید تجهیزات رونق می‌گیرد.عبدالرضا نیسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سالی که گذشت خط اعتباری ویژه‌ای در حدود ۵۰ میلیارد ریال به بخش مکانیزاسیون کشاورزی اهواز اختصاص یافت که موجب افزایش درجه مکانیزاسیون و در نهایت رونق و شکوفایی کشاورزی خواهد شد.

وی افزود: در بخش مکانیزاسیون ۱۱۰ درصد جذب اعتبار داشته‌ایم که ۱۰ درصد بیشتر از تعهد ما بوده است. این موضوع باعث شده شهرستان اهواز در سطح استان به مقام نخست جذب اعتبارات دست پیدا کند.

مدیر جهاد کشاورزی اهواز تصریح کرد: بالغ بر ۷۰۰ دستگاه در سطح شهرستان اهواز پلاک گذاری شده که در این خصوص هم اهواز رتبه اول را در استان کسب کرد.

نیسی در پایان پیگیری و حمایت‌های رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان و مدیر مکانیزاسیون کشاورزی استان را در خصوص خرید تجهیزات کشاورزی قابل‌تقدیر دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اهدای لوح سپاسی از فعالیت‌ها و تلاش‌های مدیر جهاد کشاورزی اهواز در خصوص جذب اعتبارات مکانیزاسیون و شماره‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی تقدیر کرد.

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۴۲۹۲

۲۳ مرکز نیکوکاری در مساجد خوزستان فعال هستند

اهواز ؛ معاون مشارکت‌های مردمی كمیته امداد امام خمینی خوزستان گفت: ۲۳ مركز نیكوكاری در مساجد به‌منظور بهره‌گیری از توانمندی مالی متمولان محلات در راستای رفع فقر افراد نیازمند همان محله، فعال هستند.محمدرضا علیپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار كرد: در ماه رمضان برنامه‌های مختلفی از جمله حامی یابی برای ایتام، اجرای طرح «مصباح الجنه» كه سركشی مسئولان، خیران و نیكوكاران از خانواده‌های ایتام و بی‌سرپرست است و افطار و اطعام خانواده‌های ایتام به شكل گسترده در خوزستان اجرا می‌شود.

وی افزود: توزیع جیره خشک غذایی و سبد غذایی با همكاری کمیته امداد و خیران نیز یكی دیگر از برنامه‌های اجرایی در ماه رمضان است. به‌منظور ارتقای جایگاه اجتماعی و فرهنگی مساجد نیز سعی می‌شود مراسم افطار و اطعام به خاطر مسجد محوری در مساجد برگزار شود.

معاون مشارکت‌های مردمی كمیته امداد امام خمینی خوزستان تصریح كرد: صندوق جمع‌آوری نذورات و صدقات را در مساجد فعال خواهیم کرد تا تمام مبلغ جمع‌آوری از این صندوق‌ها را به نیازمندان همان محله اهدا می‌کنیم. این صندوق‌ها فقط در مساجد فعالی كه با كمیته امداد همكاری دارند، گذاشته می‌شود.

وی عنوان كرد: ۲۳ مركز نیكوكاری در مساجد فعال استان داریم و فعالیت این مراكز به‌منظور بهره‌گیری از توانمندی مالی متمولان محلات در راستای رفع فقر افراد نیازمند همان محله است. همچنین در مسجد شهدای حصیرآباد و امام علی(ع) بعد از نماز مغرب و عشا، توزیع سبد غذایی را با حضور هنرمندان استان خواهیم داشت.

معاون مشارکت‌های مردمی كمیته امداد خوزستان یادآور شد: سال گذشته ۵۹ هزار و ۶۳۸ نفر را اطعام كردیم كه امسال قطعا بیشتر خواهند شد. یک ستاد در استانداری خوزستان تشكیل شد و مصوب شد تا فرمانداران هر شهر ایتام را اطعام كرده و مسئولان را موظف به اجرای طرح مصباح الجنة كنند.

علیپور با اشاره به اینكه ۹۵ هزار خانواده تحت حمایت كمیته امداد خوزستان است، گفت: همه مسئولان و مردم باید به توسعه و فقرزدایی منطقه و استان خود كمک كنند. اصلی‌ترین زیر ساخت توسعه هر منطقه، امنیت است ولی اگر فقر باشد امنیت هم به خطر می‌افتد. هر چقدر فقر كاهش پیدا كند امنیت افزایش پیدا كرده و به توسعه بهتری دست پیدا می‌کنیم.

معاون مشارکت‌های مردمی كمیته امداد خوزستان ادامه داد: مردم خیر و نیكوكار استان در هر زمینه‌ای اگر می‌خواهند كمک كنند می‌توانند به مراكز نیكوكاری تحت نظارت كمیته امداد در مساجد و یا دفاتر كمیته امداد مراجعه كنند.

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۴۲۹۱

امسال سال توسعه ورزش های همگانی است

اهوازـ رئیس فدراسیون ورزش های همگانی گفت:امسال سال ورزش های همگانی خواهد بود و برنامه های خوبی برای اجرا در این سال برنامه ریزی شده که ۳۰ عنوان آن در سطح کلان قرار دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی مجد آرا عصر سه شنبه در مراسم انتخابات هئیت ورزش های همگانی خوزستان اظهار کرد: بحث فرهنگی جایگاه خاصی در این مجمع دارد. امسال سال ورزش های همگانی خواهد بود و برنامه های خوبی برای اجرا در این سال برنامه ریزی شده که ۳۰ عنوان آن در سطح کلان قرار دارند.

وی افزود: امروز حرکت خوبی در این انتخابات صورت گرفت و سایر کاندیدای ریاست هیئت استان با اعتمادی که به سالمی داشتند همه کناره گیری کردند به همین دلیل این عضو پیشکسوت را به عنوان مشاور فدراسیون ورزش های همگانی انتخاب می کنم.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی خطاب به حاضران گفت: باید تلاش کنید تا شورای ورزش استانی را با حضور استاندار تشکیل شده و از شهرستان ها نیز برای حضور در شورا دعوت کنند. با حضور تمامی اعضای شهرستان ها می توانید در ارتباط با اجرای پروژه های کلان نیز برنامه ریزی های لازم را داشته باشید.

مجدآرا تصریح کرد: قصد داریم تا واقعا از حاشیه کنار رفته و هیئت ورزش همگانی را با اجرای برنامه های مختلف رو به جلو پیش ببریم. همه باید به فدراسیون ورزش های همگانی کمک کنند چون ورزش همگانی مدیریت همگانی را می طلبد. در حقیقت اگر همه مشارکت نداشته باشند پیشرفت چندانی حاصل نخواهد شد.

وی ادامه داد: برای موفقیت در حوزه ورزش های همگانی تمامی خانواده ها، مسئولان و کلیه دستگاه های عمومی و خصوصی باید همکاری لازم را داشته باشند و اگر غیر از این باشد کسی به این حوزه ورود پیدا نمی کند.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی بیان کرد: باید سعی و تلاش کنیم تا از پتانسیل مشارکت های همگانی در جهت پیشبرد اهداف ورزش های همگانی بیشتر استفاده شود. کمیته های همگانی سایر هیئت ها را در این استان برنامه ریزی کنید تا زیر نظر رئیس هیئت فعالیت های لازم را برای هیئت های خودشان انجام دهند. طرح فعالیت این کمیته ها در دو استان دیگر در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس فدراسیون مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال برای کمک به هیئت ورزش های همگانی خوزستان اعطا کرد.

تاریخ ارسال خبر: ۱۰ تیر ۱۳۹۴ کد خبر: ۲۴۹۱۲۴۲۹۰

طرح مقابله با توزیع کنندگان تجهیزات ماهواره‌ در اندیمشک اجرا شد

صادق جعفری چگنی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اندیمشک، اظهار داشت: اندیمشک با توجه به نقش مهم و محوری خود در دسترسی به شبکه های ارتباطی نقشی مهم و موثر در ترانزیت کالا و نقل و انتقال محصولات مختلف تجاری و افتصادی دارد.

وی گفت: از ابتدای امسال و با همکاری بخش های مختلف انتظامی و قضائی برخورد با باندهای توزیع مواد مخدر و قاچاق محصولات و تولیدات تجاری در شهرستان تشدید شده است.

دادستان اندیمشک عنوان کرد: با تشدید برخورد با توزیع کنندگان محصولات قاچاق و مواد مخدر در مسیرهای ارتباطی شهرستان حجم کشفیات این محصولات در اندیمشک با رشد قابل ملاحضه ای مواجه شده است.

وی افزود: هم چنین طرح مقابله با توزیع کنندگان ماهواره با تشدید برخورد با متخلفان و باندهای فعال توزیع این کالا ها در شهرستان اجرا شد.

جعفری چگنی بیان کرد: با اجرای این طرح سه عضو اصلی باند توزیع تجهیزات ماهواره در منطقه و با تلاش دستگاه قضائی و نیروی انتظامی شهرستان شناسایی و به دام افتادند.

وی گفت: از این باند مقادیر 268 دستگاه گیرنده شبکه های ماهواره ای و دو دستگاه خودرو کشف و ضبط و جهت طی مراحل قانونی تحویل مقام قضائی شده است.

انتهای پیام/ ب